STTH30W03CW
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
STTH30W03CW
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Through Hole
Ir - Reverse Current : 100 uA
Package / Case : TO-247
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 150 A
Vf - Forward Voltage : 1.6 V
Packaging : Tube
Vr - Reverse Voltage : 300 V
Configuration : Dual Anode Common Cathode
Series : STTH30W03C
Recovery Time : 20 ns
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 30 A
Manufacturer : STMicroelectronics
Description : Rectifiers Turbo 2 Ultrafast 2 x 10A 300V 20ns